Bagaż główny w samolocie – ważne informacje

Bagaż w luku bagażowym to bagaż rejestrowany, główny. Przekazujesz go liniom lotniczym w czasie odprawy biletowo-bagażowej lub w punkcie zrzutu. W kwestii jego bezpieczeństwa nie ma powodów do obaw. O wiele ważniejsze jest bowiem jego odpowiednie przygotowanie, spakowanie w walizkę tak, by nie przekraczał dozwolonej wagi i wymiarów. Przekraczając limit, zostanie zaliczony do nadbagażu, za który poniesiesz dodatkowe koszty.

 

Jakie są ograniczenia dotyczące bagażu?

 

Każda linia lotnicza posiada własne uregulowania co do wagi i rozmiarów nie tylko bagażu podręcznego, ale też rejestrowanego. Bardzo ważne jest zapoznanie się z nimi dokładnie przed podjęciem decyzji co do konkretnego przewoźnika. Bagaż podręczny posiada pewne ściśle określone ograniczenia. O wiele więcej można spakować do bagażu głównego. Niemniej jednak istnieje lista rzeczy, których w ogóle nie można wnosić na pokład. Oto one:

• butle biwakowe z propan butanem
• latarki gazowe
• rozpałki z tabliczek węgla drzewnego
• substancje wybuchowe i łatwopalne
• substancje chemiczne i toksyczne
• alkohol powyżej 70%

O czym należy pamiętać!!!

 

Dopłata za nadbagaż jest z reguły wysoka. Dlatego koniecznie należy zapoznać się z warunkami cenowymi zanim podejmiemy ostateczną decyzję do do przewoźnika. Dopuszczalne wymiary bagażu to również wystające elementy walizek, jak rączki, kółka czy uchwyty. Bagaż rejestrowany najczęściej posiada: 158cm (obliczane na podstawie 3 krawędzi bagażu) oraz wagę 20-32kg. Dozwolona liczba bagażu rejestrowanego to zazwyczaj 1-4 sztuk.

2 myśli na temat “Bagaż główny w samolocie – ważne informacje

Dodaj komentarz