Bagaż podręczny – co można spakować?

W podróż samolotem pakujemy 2 bagaże. Musimy wyposażyć się więc w odpowiednie walizki, które będą odpowiadały limitom wymiarów u danego przewoźnika. Co więcej, pamiętajmy, by były to walizki lekkie umożliwiające spakowanie do nich jak największej ilości potrzebnych nam rzeczy. W kwestii bagażu podręcznego priorytetem jest spakowanie tych najcenniejszych.

 

Bagaż podręczny – jakie ograniczenia?

 

Wagowe i gabarytowe. Przede wszystkim takie właśnie są ograniczenia, jeśli chodzi o bagaż podręczny w przypadku każdej linii lotniczej. Uwaga!!! Na pokład samolotu nie można wnieść więcej niż litr płynów. Pojedyncze opakowanie nie może mieścić więcej niż 100 mililitrów. Płynne substancje muszą znaleźć się w przezroczystej torbie. Kolejna uwaga!!! Zasada dotyczy również kosmetyków (perfum, tuszów do rzęs, kremów, past do zębów). Z ograniczeń zwolnione są leki i odżywki dla dzieci. Ponadto z uwagi na bezpieczeństwo w walizkach podróżnych nie mogą znaleźć się między innymi:

• broni palnej, materiałów wybuchowych, broni sportowej oraz myśliwskiej
• substancji łatwopalnych (nie dotyczy perfum, lakierów do włosów, alkoholu)
• materiałów oraz przedmiotów, które zagrażają bezpieczeństwu w tym ostrych przedmiotów
• substancji chemicznych oraz toksycznych

Większość linii lotniczych umożliwia zabranie torebki, laptopa bądź jednego innego przedmiotu, którym może być laptop, aparat fotograficzny, teczki lub nessesera. Tej kwestii koniecznie należy upewnić się jednak dokładnie u przewoźnika, z którego usług będziemy korzystać.

2 myśli na temat “Bagaż podręczny – co można spakować?

  1. Obostrzenia co do bagażu podręcznego u niektórych przewoźników są naprawdę poważne 🙂

Dodaj komentarz