bagaż podręczny do samolotu

Bagaż podręczny do samolotu – ważne wskazówki

Podróż samolotem wymaga bardzo rozsądnego podejścia co do kwestii pakowania. Bagaż to jednak koszty, których nijak nie jesteśmy w stanie uniknąć. Można je jednak ograniczyć. Nie tylko wypada i można, ale o cenę bagażu podręcznego do samolotu i rejestrowanego trzeba dokładnie zapytać przewoźnika jeszcze przed zakupem biletów.

 

Jak jest z tymi cenami?

 

Nie ma międzynarodowych ustaleń co do wielkości, wymiarów i ceny za bagaż podręczny do samolotu. O limitach tego bagażu należy dowiedzieć się w liniach lotniczych, które wybierzemy za swojego przewoźnika. Jeśli zmieścimy się w takim limicie, w większości linii lotniczych cena za bagaż podręczny wliczona będzie w cenę biletu. Z nadbagażem wiążą się oczywiście dodatkowe opłaty. Waga maksymalna bagażu podręcznego do samolotu u większości przewoźników oscyluje w granicach 10 kilogramów. Dla większości podróży to waga wystarczająca, by spakować niezbędne rzeczy. Wskazówka – kupujemy lekkie, pakowne walizki do samolotu, które mogą posłużyć również jako walizki kabinowe. Takie można kupić na przykład na https://vip-collection.pl, czyli dokładnie spośród oferty rozpoznawalnej marki, która gości na naszym rynku od lat. Zdobyła ogromne uznanie nie tylko klientów indywidualnych, ale też klientów biznesowych.

 

Ukłon w stronę naszych potrzeb

 

Każdy przewoźnik nieco inaczej traktuje swoich klientów. Niemniej jednak większość z nich oprócz bagażu podręcznego pozwala wnieść na pokład niewielką damską bądź męską torebkę, torbę na laptopa czy aparat fotograficzny. Mamy tu jednak ściśle określone limity wymiarów. Zwykle to 35 x 20 x 20 cm.

2 myśli na temat “Bagaż podręczny do samolotu – ważne wskazówki

Dodaj komentarz