Jaką walizkę wybrać?

Wybór walizki na wakacje bywa naprawdę trudny. Na rynku występuje wielu producentów, oferujących walizki różnej jakości. Niektóre z nich już na pierwszy rzut oka nie wyglądają zachęcająco, inne z kolei zachwycają wzornictwem i jakością, i można się w nich zakochać już od pierwszego wejrzenia.

Jakie walizki wybrać?

Warto pamiętać, że podstawą jest posiadanie na wyposażeniu kilku rodzajów walizek. Mała torba kabinowa może okazać się bowiem idealna na dwudniowy wypad, walizki twarde małe doskonale sprawdzą się na wakacyjne wyjazdy dla dzieci, a walizka kabinowa na bagaż podręczny powinna posiadać określone wymiary i być dość pojemna.

Walizki twarde czy miękkie?

Każdy z tych dwóch rodzajów walizek ma swoje wady i zalety. Duże twarde walizki z powodzeniem zmieszczą nawet pokaźne ilości bagażu i przetrwają nawet najtrudniejsze warunki podróży. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Przykładem takich walizek są te marki Vip Collection. Już na pierwszy rzut oka zachwycają ponadczasowym designem. producent poszczególne modele wyposażył w wygodne rączki, solidne kółka oraz rożnego rodzaju zabezpieczenia. Minusem tych walizek jest zazwyczaj ich nieco wyższa cena.

Walizki miękkie są doskonałe, jeśli chodzi o spakowanie bagażu podręcznego do samolotu. Dzięki giętkiej konstrukcji z łatwością dopasują się do szafek bagażowych. Są wyposażone w większą ilość kieszeni i przegródek, co pozwoli na porządne zapakowanie nawet dużej ilości drobiazgów. Nie chronią, jednak bagażu tak dobrze, jak walizki o twardej, sztywnej konstrukcji. Wyróżnia je jednak odpowiednio niższa cena.

Dodaj komentarz