Walizki twarde czy miękkie?

Mając dwa rozwiązania, zawsze będziemy postawieni przed dylematem. W kwestii walizek nie jest inaczej. Najpierw zastanawiamy się nad marką, wielkością, zdecydowanie często fasonem i kolorem i zadajemy sobie kolejne pytanie. Czy lepsze będą walizki twarde, czy miękkie walizki. Spójrzmy na problem obiektywnie.

 

Kiedy twarde walizki?

 

Transport wartościowych przedmiotów, które w czasie podróży mogłyby ulec zniszczeniu wymaga profesjonalnego zabezpieczenia. Takim właśnie są twarde walizki, które stanowią najlepszą ochronę dla przewożonych przedmiotów. Wszystkie tego typu walizki twarde są wodoodporne, a niektóre nawet kuloodporne. Idealnie nadają się jako bagaż rejestrowany. Należy pamiętać jednak o tym, by nasza twarda walizka wykonana była z najlepszej jakości materiałów, jak na przykład poliwęglan. To odporny materiał, który z powodzeniem przetrwa bardzo dużą liczbę lotów.

 

Kiedy miękkie walizki?

 

Walizki miękkie cechuje wysoka elastyczność. Dopasowują się do przestrzeni, w której muszą odbyć podróż. Spakowanie takiej walizki aż po brzegi nie stanowi najmniejszego problemu. Niemniej jednak nie nadają się do transportu wartościowych przedmiotów, które stosunkowo łatwo mogą ulec uszkodzeniu zwłaszcza potłuczeniu. W przypadku miękkich walizek mamy wybór pomiędzy różnego rodzaju materiałami. Jedne z nich są bardziej odporne na uszkodzenia, inne nieco mniej. Materiał wybieramy w zależności od środków transportu, jakimi najczęściej będziemy podróżować. Zdecydowanie opłaca się zakup walizki, która będzie służyła w podróży przez wiele lat.

2 myśli na temat “Walizki twarde czy miękkie?

  1. Jestem zwolenniczką twardych walizek. Mam pewność, że zawartości nic złego się nie stanie.

Dodaj komentarz